Peeling yöntemiyle dövme silme

Ekleyen: Andromed Ltd Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Dövme Sildirme

Peeling yöntemiyle dövme silme deyince hemen biz bunu dermabrazyon dediğimiz aletlerle yapmamız aklımıza gelir.

Dermabrazyon şöyle bir alet, dişlileri olan bir diş hekiminin bir diş aşındırma cihazları vardır. Protatör tarzında. Böyle bir uca bağlı, ucun, dönen bir uç, o belirli bir saniyede belirli bir sayıda dönen ucun üzerinde zımpara taşı gibi bir taş vardır.

O bölgeyi değdirdiğiniz zaman dönme esnasında tıraş ederek deriyi yani biz buna deriyi soyma işlemine peeling deriz, ya bu mekanik olur işte dermabrazyond ediğimiz aletlerle, ya kimyasal olur, kimyasal maddeler de deriyi soyar veya fiziksel olur, lazer vs gibi araçlarla yaparız. Ama çoğunlukla peeling yöntemiyle dövme silme işlemi o çarklarla, dişli turlarla yapılan, ucunda zımpara olan aletlerle yapılan bir işlemdir.

Derinin belirli bir seviyesine kadar deriyi tıraş ederek soyarız. Peeling işlemi yani bir aletle, turla döndürerek yaptığımız soyma işlemi çok acı veren bir işlemdir. Dolayısıyla o bölgenin bir anestezi altında veya genel bir anestezi altında tedavisinin yapılması gerekir.

Etiketler:, , , , , , ,

Geri Bildirim gönder...

Andromed Ltd

Andromed, 1992 yılında Ürolog Dr. Hüseyin Lüleci tarafından Ankara`da kurulmuştur. Şirketimiz 1992-2003 yılları arasında Ankara Merkez Ofisi, İstanbul ve İzmir şubeleri olmak üzere üç merkezden Türkiye pazarına hizmet vermiştir. 2003 yılında merkez ofisini İstanbul`a taşıyan Andromed, özellikle üroloji ve dermatoloji branşlarında öncü ve yenilikçi misyonuyla Türkiye pazarında cihaz satışı, teknik ve tıbbi destek konularında faaliyetlerini sürdürmektedir.